Trzy cechy profesjonalnego tradera

Wśród traderów panuje przekonanie według którego ci co zarobili miliony posiadają nieprzeciętną wiedzę lub są w posiadaniu jakiegoś sekretu, który ułatwia im generowanie dużych zysków.

Powiem ci prawdę: jest to duży błąd. Sukces opiera się skutecznej strategii. Twierdzę, że strategia jest najważniejsza na rynkach finansowych. Ale nie zapomniał o jeszcze ważnym elemencie, czyli o psychologii.

Charakter tradera powinien być podstawą strategii

W kręgu najlepszych traderów mamy swój jeden mały sekret. Ujawnię go z dużą przyjemnośćią: wszyscy znamy doskonale siebie i nasze nawyki. Znajomość tych elementów sprawia iż w najtrudniejszych sytuacjach jesteśmy wyjść z nich by później być jeszcze silniejszym. Nasze doświadczenia życiowe i tradingowe stały się fundamentem naszego sukcesu. Nie fakt posiadania pieniędzy ale proces dzięki któremu wyciągneliśmy wnioski.

Na rynku można zarobić na prawdę potężne pieniądze ale jeżeli nie będziesz znał siebie i swoich słabości to rynek prędzej czy później obnaży twoje wady.

Czym charakteryzuje się milioner ?

Wymienię trzy cechy, które są nieodłącznymi cechami milionerów:

  1. Cierpliwość czyli cecha wyróżniająca tych, którzy potrafią czekać. Rynek jest żywych organizmem, który jest w stałym ruchu. Niestety nie zawsze jest tak, że przy każdym włączeniu terminala zobaczysz okazję rynkową. Twoim zadaniem jest wyczekiwanie na sytuację rynkową, która będzie zgodna z Twoim modelem.
  2. Egzekucja, czyli szybkość działania. Na rynkach najważniejszy jest czas, więc jeżeli pojawia się wejście zgodne z twoją strategią to zajmuj pozycję.
  3. Powściągliwość i spokój. Musisz panować nad swoimi emocjami. Nic nie może cię rozpraszać a jedynie na czym powinieneś byś skupiony to nad swoją strategią i tym co się dzieje na rynku.

Nie twierdzę, że dzięki tym cechom staniesz się milionerem, ale uważam że jeżeli jeszcze nie zarobiłeś milionów to powinieneś zastanowić się nad tymi cechami. Sposobów na osiągnięcie sukcesu jest dużo i warto abyś odnalazł indywidualną drogę sukcesu.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *