Pięć zasad które pomogły mi w zarabianiu w ostatnich latach

Zawsze mówiłem, że zarobienie dużych pieniędzy jest czymś co przynosi dużą satysfakcję, ale konsekwentne zarabianie dużych pieniędzy jest znacznie lepsze. Większość moim klientów i znajomych zgadza się z tym. Często dostaję pytania typu: Jak to robię ? lub Jaki jest mój sekret osiągania stabilnych zysków?

Zamiast odpowiadać każdemu z osobna postanowiłem zaspokoić ciekawość wszystkim, którzy przeczytają ten artykuł.

Właściwa alokacja zasobów

Zasada która jest dla mnie fundamentem. Zasoby to dla mnie czas, pieniądze i wiedza

W pierwszej kolejności poświęciłem dużo czasu na zdobycie wartościowej wiedzy, aby dobrze zrozumieć obszar, które mnie interesował. Uczymy się przez całe życie z różną intensywnością i nie należy zapominać o stałym poszerzaniu swojej wiedzy.

Poznaj siebie

Drugą zasadą była potrzeba jasnego poznania wszystkich moich mocnych i słabych stron. Musiałem wiedzieć które cechy charakteru będą sprzyjały inwestowaniu na rynkach finansowych, a które mogą okazać się przeszkodą. Musiałem z dużym dystansem i spokojem obiektywnie spojrzeć na swój charakter zadając sobie pytania: Jak mam zareagować na daną sytuację? Czy jest coś co jest w stanie wytracić mnie ze skupienia? Czego się boję i co chce osiągnąć? Tylko szczere odpowiedzi na te pytania mogą zaprocentować w przyszłości. Jeżeli nie będziemy szczerzy ze sobą to konsekwencje mogą być druzgocące, a w długim terminie niedopuszczalne.

Jeżeli już poznasz odpowiedni na wszystkie kluczowe pytania to zaczniesz wierzyć w to co będziesz robił.

Kontrola ryzyka

We wszystkich dziedzinach naszego życia mierzymy się z ryzykiem. Aby maksymalnie zminimalizować ryzyko stosuje bardzo prostą, ale skuteczną zasadę: nie ryzykuj więcej niż możesz stracić, ale ryzykuj wystarczająco aby zysk był pokaźny. Opanowanie tej zasady jest niezbędne. W długim terminie to właśnie obawy o ryzyko i strach przez stratami są głównymi przeszkodami na drodze przez osiągnięciem upragnionego zysku.

Kiedy będziesz gotowy działaj!

Jeżeli będziesz podążać za trzecią zasadą będziesz w stanie pokonać czwartą zasadę – nie wahaj się, działaj. Zajmując pozycję na rynku nie możesz zawahać się nawet przez chwilę ponieważ możesz wielokrotnie przegapić okazję do zysku. Jeśli nie będziesz się bał ryzyka zaczniesz działać i zarabiać.

Kochaj to co robisz

To co kocham najbardziej, czyli miejsce gdzie ma limitów i ograniczeń, miejsce gdzie jestem szefem dla siebie samego i decyduję o wszystkim a to ile zarobie zależy tylko i wyłącznie ode mnie. Mając świadomość tego ile możliwości mogą stworzyć rynku nie rozumiem jak nie można kochać rynków finansowych? Zakochaj się w czymś co robisz najlepiej, a zanim się obejrzysz będziesz w miejscu o którym nawet nie śniłeś.

Stosowanie tych pięciu zasad bardzo pomogło mi w uzyskaniu stabilnego dochodu. Sekret polega na tym, że nigdy nie stosowałem tych zasad oddzielenie. Chcesz poznać więcej moich zaleceń i wskazówek dotyczących tradingu i inwestowania? Zapytaj o radę.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *